Społeczna Odpowiedzialność Biznesu na Stadionie Narodowym

Kategoria: Aktualności Dodane: 13.04.2018

W dniu 12 kwietnia 2018 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się siódma już edycja corocznych Targów CSR. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem „Biznes we współpracy”. Organizatorem wydarzenia było Forum Odpowiedzialnego Biznesu, instytucja, której misją jest działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Forum, w swoich działaniach, łączy świat biznesu z administracją publiczną, środowiskiem akademickim i organizacjami pozarządowymi. Ze strony ROPS w Krakowie w targach uczestniczył pracownik Działu ekonomii społecznej.
W targach wzięło udział kilkudziesięciu wystawców, przedstawicieli dużych, małych i średnich przedsiębiorstw, uczelni wyższych, samorządów, organizacji pożytku publicznego oraz podmiotów ekonomii społecznej. Swoje stoiska miały zarówno duże międzynarodowe firmy (Carrefour, Leroy Merlin) jak i jednostki samorządowe - Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej czy przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji działających w Małopolsce.

W trakcie targów został ogłoszony Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”, który dostępny jest na stronie internetowej odpowiedzialnybiznes.pl/typ-publikacji/publikacje-fob/ Zawiera on 1190 dobrych praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju.

Udział w targach stanowił dla ROPS w Krakowie okazję do nawiązania kontaktów z firmami zainteresowanymi współpracą z podmiotami ekonomii społecznej z Małopolski.

Udostępnij stronę