Szkolenie dla PES: Fundraising – pozyskiwanie funduszy przez organizacje pozarządowe

Kategoria: Aktualności Dodane: 28.03.2018

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie na temat fundraisingu – pozyskiwania funduszy przez organizacje pozarządowe. Szkolenie odbędzie się 10.04. br. (w godzinach 9:30 – 16:00) w Centrum Obywatelskim w Krakowie (ul. Reymonta 20; budynek stadionu Wisły Kraków). Szkolenie adresowane jest do organizacji pozarządowych z Krakowa oraz powiatów: bocheńskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, proszowickiego i wielickiego.

Uczestnicy szkolenia poznają zasady planowania i realizacji kampanii zbierania funduszy. Nauczą się pozyskiwać sponsorów w środowisku lokalnym oraz budowania z nimi trwałych i etycznych relacji opartych na obustronnym zaangażowaniu. Dowiedzą się także, w jaki sposób komunikować się z firmami (telefon, rozmowa, korespondencja), poznają najlepsze wzory współpracy ze sponsorami oraz nauczą się zasad konstruowania dobrych ofert. Na szkoleniu zaprezentowane zostaną również narzędzia do wzmacniania relacji z darczyńcami.

Program szkolenia obejmuje:

· Konkurs talentów fundraisingowych.

· Dlaczego zostajemy darczyńcami?

· Kampania fundraisingowa – od pomysłu do pieniędzy.

· Arsenał fundraisera – narzędzia do pozyskiwania funduszy.

· Case study: Kampania „Kilometry Dobra” – doświadczenia z pięciu edycji

· Kim są sponsorzy i czego oczekują – jak uniknąć próśb skazanych na niepowodzenie i działać skutecznie?

· Zanim zaczniesz prosić – przygotowania do składania ofert.

· Portale społecznościowe i biznesowe jako źródło wiedzy o sponsorach.

· Co powinna zawierać oferta współpracy?

· Miniwarsztat 1:jak umówić się na spotkanie – rozmowa telefoniczna.

· Miniwarsztat 2: idziemy po pieniądze! – rozmowa w gabinecie.

· Pytania i odpowiedzi.

 

Zapisy

Na szkolenie obowiązują zapisy. Będziemy je przyjmować do 4 kwietnia 2018 r. Aby zapisać się na szkolenie należy wykonać wszystkie trzy opisane poniżej kroki:

 

1. Przesłać zgłoszenie na formularzu dostępnym tutaj.  
2. Pobrać i wypełnić pełny formularz zgłoszeniowy zgodnie z poniższymi informacjami:
a) dla organizacji objętych wsparciem MOWES (korzystających z już doradztwa lub szkoleń w ramach MOWES) uproszczony formularz dostępny jest tutaj.
b) dla organizacji, które nie rekrutowały się dotychczas do projektu MOWES pełny formularz dostępny jest tutaj.

Ponadto organizacje prowadzące działalność statutową odpłatną i/lub gospodarczą zobowiązane są również do przekazania formularza dot. pomocy de minimis (załącznik) wraz z kopiami zaświadczeń o otrzymanej dotychczas pomocy (jeżeli dotyczy).
3. Przesłać uzupełnione i podpisane dokumenty w formie skanu na adres mowes@fundacjagap.pl lub dostarczyć bądź przesłać je do siedziby Fundacji GAP (ul. ks. bp. W. Bandurskiego 58/11, 31-515 Kraków) w terminie do 4.04.2018 r.

UWAGA! Formularz zgłoszeniowy oraz informacja o pomocy de minimis musi zostać podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji zgodnie z danymi widniejącymi w KRS.

Po spełnieniu powyższych formalności otrzymacie Państwo informację na temat zakwalifikowania się do udziału w szkoleniu. Liczba miejsc na szkolenia jest ograniczona. Jedna organizacja może zgłosić maksymalnie 5 osób. Pełny regulamin udziału w szkoleniach MOWES dostępny jest tutaj.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (mowes@fundacjagap.pl), telefoniczny: 12 423 76 05 w. 20 lub osobisty w siedzibie Fundacji GAP. W razie problemów służymy pomocą przy wypełnieniu dokumentacji.

Szkolenie organizowane jest przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej w ramach projektu „MOWES - Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Krakowski Obszar Metropolitalny” realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 9, Działania 9.3, Poddziałania A, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego 

Udostępnij stronę