Zwrotne instrumenty finansowe w działalności spółdzielni - zachęcamy do zapoznania się z raportem z badania

Kategoria: Aktualności, Publikacje Dodane: 8.08.2019

Głównym celem badania była analiza oceny Prezesów spółdzielni w zakresie wpływu pożyczki na rozwój spółdzielni oraz na podejście do korzystania ze zwrotnych instrumentów finansowych.

 

Fundusz Pożyczkowy Ekonomii Społecznej został uruchomiony pilotażowo na początku 2013 roku a do czerwca 2018 roku skorzystało z niego 27 spółdzielni pracy, które łącznie zaciągnęły 52 pożyczki. Stały się one grupą badawczą badania, które w okresie od sierpnia 2018 r. do marca 2019 r. przeprowadziła Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości ZLSP.

W jaki sposób pozyskane pożyczki wpłynęły na rozwój spółdzielni pracy, które je zaciągnęły? Czy decyzja o zaciągnięciu pożyczki wpłynęła na podejście do zwrotnych instrumentów finansowych w ogóle? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w raporcie z badania opublikowanym w czerwcu br. przez Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy.

Raport dostępny jest pod linkiem: http://www.zlsp.org.pl/pl/aktualnosci/232-raport-z-badania-zwrotne-instrumenty-finansowe-w-dzialalnosci-spoldzielni-juz-dostepny

 

 

 

Udostępnij stronę