Za nami kolejna edycja Targów Ekonomii Społecznej!

Kategoria: Wydarzenia Dodane: 19.06.2016

Jak co roku Targi ES spotkały się pod jednym niebem na płycie krakowskiego Rynku Głównego z Ogólnopolskimi Dniami Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” i Festiwalem Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

Od kilkunastu lat spotkania sektora ekonomii społecznej zajmują jedną z najważniejszych pozycji w czerwcowym kalendarzu małopolskich firm społecznych. Niecodzienne dla imprezy targowej miejsce i festiwalowa aura sprzyja spotkaniom z klientami i stwarza okazję do integracji, zapoznania ze specyfiką sektora ekonomii społecznej, umożliwiając handel oraz dzielenie się wiedzą.

Wystawcy – małopolskie przedsiębiorstwa społeczne, których ideą jest z jednej strony tworzenie miejsc pracy dla osób społecznie wykluczonych, walczących o swoja samodzielność życiową i zawodową, a z drugiej – dawanie klientom szansy dokonywania ważnych społecznie działań przez kupowanie produktów i usług ekonomii społecznej, zaprezentowali swoją ofertę w postaci rękodzieła artystycznego, produktów regionalnych o oryginalnych recepturach, w postaci usług rehabilitacyjnych oraz propozycji miejscowości tematycznych promujących rozwój wsi w oparciu o temat przewodni.

Organizator – Regionalny Ośrodek Ekonomii Społecznej w Krakowie w ramach projektu Małopolski Ośrodek Koordynacji Ekonomii Społecznej gościł w tym roku na Targach ES:

  • stoisko nr 1 - Sp. Socj. KAMPU oraz Sp. Socj. ZŁOTE RĄCZKI
  • stoisko nr 2 - Sp. Socj. SKARBNICA
  • stoisko nr 3 - Stowarzyszenie Pomocy SZANSA Zakład Aktywności Zawodowej w Witowicach
  • stoisko nr 4 - Fundacja ARTES
  • stoisko nr 5 - Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne (sobota) / Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej "Gaudium et Spes" Warsztat Terapii Zajęciowej (niedziela)
  •  stoisko nr 6 - Bonifraterska Fundacja Dobroczynna Konary
  • stoisko nr 7 - Sp. Socj. KUŹNIA SMAKU
  • stoisko nr 8 - MIEJSCOWOŚCI z CHARAKTEREM: "Dulowa. Zaginiona Wioska", "Kraina pod Zielonym Wielorybem"
Udostępnij stronę