Rekrutacja na szkolenie [do 19.11] "Pracownicy w organizacjach pozarządowych. Kadry i płace – kompendium."

Dodane: 8.11.2017

Zatrudnianie pracowników to temat trudny, jest on pełen niuansów i wzbudza liczne wątpliwości wśród przedstawicieli organizacji pozarządowych. Strach przed formalnościami związanymi z zaangażowaniem osób na umowy o pracę lub cywilnoprawne stanowi barierę rozwoju dla wielu fundacji i stowarzyszeń. Wszystkie organizacje, które borykają się z podobnymi problemami,  zapraszamy do udziału w szkoleniu, podczas którego omówimy m.in. czym różnią się od siebie poszczególne formy zatrudnienia i którą z nich najlepiej wybrać, jakie obowiązki ma organizacja pozarządowa zatrudniająca pracownika, jak poprawnie ewidencjonować czas pracy, czy też jak wyliczyć wynagrodzenie.

Podczas szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

· Formy zatrudnienia: stosunek pracy i umowy cywilno-prawne;

· Obowiązki związane z zatrudnieniem nowego pracownika;

· Niezbędne wzory dokumentów: umowy, oświadczenia podatkowe, protokoły odbioru;

· Czas pracy - ewidencjonowanie, planowanie i rozliczanie;

· Nieobecność w pracy (usprawiedliwiona i nieusprawiedliwiona), urlopy, uprawnienia chorobowe i rodzicielskie;

· Wyliczanie i wypłata wynagrodzenia - stosunek pracy, obciążenia podatkowe i zusowskie umów cywilno-prawnych, wzory rachunków;

· Rozliczenia dodatków, premii, delegacji i diety;

· Dokumenty gromadzone w aktach osobowych pracowników - świadectwa pracy oraz pozostała dokumentacja pracownicza,

· Wolontariat i staże.

 

Zapisy

Na szkolenie obowiązują zapisy. Będziemy je przyjmować do 19 listopada. Aby zapisać się na szkolenie należy wykonać wszystkie trzy opisane poniżej kroki:

1.Przesłać zgłoszenie dostępne pod adresem https://goo.gl/forms/UZw6mrLokEDJzga62

2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy zgodnie z poniższymi informacjami:

     a) dla  organizacji objętych wsparciem MOWES (korzystających już z doradztwa lub szkoleń) uproszczony formularz dostępny jest tutaj

     b) dla organizacji, które nie rekrutowały się dotychczas do projektu MOWES pełny formularz dostępny jest tutaj.

3. Przesłać skan uzupełnionych i podpisanych dokumentów na adres mowesmz@fundacjagap.pl w terminie do 19 listopada 2017 r.

UWAGA! Formularz zgłoszeniowy musi zostać podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji zgodnie z danymi widniejącymi w KRS.

Po spełnieniu powyższych formalności otrzymacie Państwo informację na temat zakwalifikowania się do udziału w szkoleniu.

Liczba miejsc na szkolenia jest ograniczona. Jedna organizacja może zgłosić maksymalnie 5 osób. Pełny regulamin udziału w szkoleniach MOWES dostępny jest tutaj.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (mowesmz@fundacjagap.pl), telefoniczny:  12 423 76 05 wew. 22 lub 533 537 773 lub osobisty w siedzibie Fundacji GAP (ul. Bandurskiego 58/11, Kraków). W razie problemów służymy pomocą przy wypełnieniu dokumentacji.


Uprzejmie informujemy również, że w związku z zaangażowaniem zespołu Fundacji GAP w organizację Kongresu OEES Open Eyes Economy Summit, w dniach 13-15.11.2017 r. kontakt z naszymi pracownikami może być poważnie utrudniony, za co z góry przepraszamy.

Szkolenie organizowane jest przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej w ramach projektu „MOWES - Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia”  realizowanego w Osi Priorytetowej 9, Działania 9.3, Poddziałania A, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Udostępnij stronę