Przedsiębiorstwo Społeczne Food & Life

Kategoria: Aktualności Dodane: 11.09.2018

"Z miłości do ludzi i pasji do kuchni”

 

Food & Life to nowo powstałe Przedsiębiorstwo Społeczne działające na terenie Krakowa zarówno stacjonarnie, jak i mobilnie.

Naszą misją jest aktywizacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Aktualnie w Naszym Przedsiębiorstwie zatrudniamy 5 osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Celem naszej działalności jest także jest szkolenie osób pełnosprawnych z zakresu przystosowania stanowiska zawodowego pod dany rodzaj niepełnosprawności oraz zmiana sposobu postrzegania osób z niepełnosprawnościami w miejscu pracy- wśród pracodawców, jak i współpracowników.

A jak my aktywizujemy naszych pracowników?

Dla każdego naszego pracownika jest przygotowywany indywidualny plan reintegracji społeczno- zawodowej. Zatrudnieni przez Nas niepełnosprawni pracują w dwóch lokalach stacjonarnych oraz w foodtrucku.  Praca polega na przygotowaniu posiłków- świeżych i zdrowych, z produktów nabywanych u lokalnych rolników – bo to podstawy dobrej kuchni. Na dzień dzisiejszy naszą pracę można obserwować w punkcie gastronomicznym usytuowanym na Placu Imbramowskim. 

Dzięki środkom projektowym pochodzącym z projektu Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Krakowski Obszar Metropolitalny, a także współpracy z FRDL MISTiA oraz partnerami projektu możemy, nie tylko bez przeszkód realizować nasze działania, ale także spełniać  w 100 % nasza misję, jaką jest aktywizacja osób  niepełnosprawnych na rynku pracy.

 

Fb: Food & Life: Przedsiębiorstwo Społeczne

Udostępnij stronę