Finał rozgrywek "Chłopskiej Szkoły Biznesu"

Kategoria: Aktualności Dodane: 24.04.2019

25 kwietnia 2019 r. o godz. 10:30 w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie odbył się finał rozgrywek "Chłopskiej Szkoły Biznesu". Organizatorem wydarzenia był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. "Dzięki grze młodzież doświadczyła jak to jest być przedsiębiorcą, i że prowadzenie firmy nie jest takie proste i potrafi być obarczone dużym ryzykiem. Gra dobrze oddaje mechanizmy rządzące gospodarką, a do tego zwraca uwagę na aspekt społeczny i wspieranie osób wykluczonych"- podkreśliła pani Marta Malec-Lech - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, która otworzyła dzisiejsze rozgrywki i rozdała licznie zgromadzonej młodzieży - uczestnikom rozgrywek gadżety promocyjne województwa małopolskiego.

Ta dotycząca przedsiębiorczości społecznej gra była rozgrywana w okresie marzec-kwiecień 2019 r.
w kilkudziesięciu małopolskich szkołach ponadgimnazjalnych. Uczniowie zakładali dwuosobowe spółki wcielając się w rolę przedsiębiorców. Produkowali towary, zarabiali pieniądze, a zgromadzony zysk przeznaczali na cele społeczne. Zwycięzcy, czyli te osoby, które zdobyły najwięcej punktów z działalności społecznej, w nagrodę uczestniczyli w wielkim finale. Stanęli oni do kolejnych rozgrywek – międzyszkolnych, grając o atrakcyjne nagrody. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników był udział w „Spacerium” po Kazimierzu  połączonym z poszukiwaniem śladów krakowskiej spółdzielczości. Spacer poprowadziła jedna z krakowskich spółdzielni socjalnych - KAMPU, co pozwoliło uczniom zobaczyć w praktyce jak działa przedsiębiorca społeczny.

To dobry sposób, aby przekazać wiedzę o ekonomii społecznej młodzieży z Małopolski. Organizowane już po raz ósmy rozgrywki „Chłopskiej Szkoły Biznesu” posiadają walor edukacyjny i promocyjny i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród szkół z terenu województwa małopolskiego.

3 zwycięskie pary to uczniowie następujących szkół: Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem, Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Gratulujemy!

Udostępnij stronę