Finał akcji edukacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu 2018”

Kategoria: Aktualności, ChSB Dodane: 6.04.2018

W finale, który odbył się w Muzeum Armii Krajowej uczestniczyli zwycięzcy rozgrywek szkolnych wraz z opiekunami. Tegoroczna akcja swoim zasięgiem objęła 693 uczniów z 29 szkół średnich.

Celem akcji, która w tym roku miała już swoją ósmą edycję jest upowszechnienie wiedzy o przedsiębiorczości społecznej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia warsztatowe odbywały się z wykorzystaniem ekonomicznej gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”, która w prosty sposób bazując na mechanizmach wolnego rynku, ukazuje różnice pomiędzy klasycznymi przedsiębiorstwami a przedsiębiorstwami społecznymi.

O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych w ramach dwóch tur rozgrywek Chłopskiej Szkoły Biznesu z nakładką ekonomia społeczna oraz zarobionych pieniędzy.
Ponadto uczniowie mieli możliwość wysłuchania prelekcji: "Dlaczego warto działać w spółdzielni uczniowskiej"? przygotowanej przez uczniów działających  w Spółdzielni Uczniowskiej Rockefeller, przy Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 2 w Krakowie oraz prelekcji Pani Olgi Gałek z Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych: "Jak mogę zaangażować się w sektor ekonomii społecznej"?

Rezultatem rozgrywek są następujące wyniki:

I MIEJSCE
Michał Jakubiec, Jan Porębski
VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie

II MIEJSCE
Jakub Bzdyl, Dawid Olesek
Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Dobczycach

III MIEJSCE ex aequo:

  • Joanna Swoboda, Anna Stańczyk
    Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie

  • Julia Owsiak, Gabriela Dźwigał
    Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Udostępnij stronę