Chłopska Szkoła Biznesu w szkołach ponadgimnazjalnych

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia Dodane: 14.02.2017

Mamy przyjemność zaprosić małopolskie szkoły ponadgimnazjalne do uczestnictwa w akcji edukacyjnej dotyczącej przedsiębiorczości społecznej.
„Chłopska Szkoła Biznesu”, bo tak nazywa się realizowana przez nas akcja, polega na przeprowadzeniu zajęć warsztatowych obejmujących zagadnienia przedsiębiorczości społecznej jako alternatywy dla klasycznych przedsiębiorstw i jest realizowana z wykorzystaniem gry planszowej.

Zaproponowany przez nas program zajęć obejmuje 2 godziny lekcyjne i składa się z następujących elementów:
1) rozgrywki Chłopska Szkoła Biznesu, która ma na celu przybliżenie uczniom mechanizmów wolnego rynku, a także stanowi praktyczną edukację na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy;
2) rozgrywki Chłopska Ekonomia Społeczna, ukazującej różnice pomiędzy klasycznymi przedsiębiorstwami a przedsiębiorstwami społecznymi;
3) dyskusji na temat zasad działania przedsiębiorstw społecznych.

Finałem akcji jest międzyszkolny turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu, na który zaprosimy zwycięzców rozgrywek z każdej z odwiedzanych szkół wraz z opiekunem. Laureaci rozgrywek międzyszkolnych otrzymają nagrody rzeczowe.
Bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy przy realizacji tego pomysłu. ROPS ponosi koszty organizacji warsztatów oraz nagród. Ze strony szkoły potrzebujemy pomocy przy rekrutacji uczniów oraz organizacji sali (komputer, rzutnik) i opiekuna. Zajęcia w szkołach planujemy w okresie od 27 lutego do 31 marca 2017 r., natomiast finał akcji nastąpi w kwietniu 2017 r.

_______________________________________________________________________________________________________

Zgłoszenia zawierające:
1) nazwę i dokładny adres szkoły ponadgimnazjalnej;
2) imię i nazwisko oraz dane kontaktowe (telefon/email) nauczyciela, który będzie odpowiedzialny za rozgrywki w swojej szkole i kontakt z nami;
3) proponowany termin realizacji zajęć w Państwa szkole.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 23 lutego 2017 r. na e-mail: mbrzeziak@rops.krakow.pl.
Do akcji jesteśmy w stanie zakwalifikować maksymalnie 30 szkół ponadgimnazjalnych. W sytuacji dużego zainteresowania akcją, pierwszeństwo będą miały szkoły, które nie brały jeszcze udziału w tym wydarzeniu.

Szczegółowych informacji udziela Maria Brzeziak (12) 422 06 36, wew. 26.

Udostępnij stronę